LEŠTÍCÍ A BRUSNÉ KOTOUČE
látkové, řasené, sisálové, brusné, stěrky a leštící pasty

O NÁS

Užitečné informace

Proč si vybrat Micron plus

Sady

Broušení

Kartáčování

Předleštění, leštění

Leštící a brusné pasty

Ruční nářadí, příslušenství

Ostatní

Připravili jsme
SOUTĚŽ O
LET BALONEM!více

MICRON PLUS s.r.o., patří v současné době mezi specialisty na výrobu leštících kotoučů. Díky rychlosti, kvalitě a výhodné ceně patří firma mezi hlavní dodavatele spotřebního materiálu v oblasti leštění.

MICRON PLUS JEN TO ZKUS!

 

BRUSNÉ ZRNO - LEPIDLA - TUŽIDLA

Brusné zrno Lepidlo Divalep

Brusná zrna z umělých korundů a karbidu křemíku se používají k otryskávání kovových i nekovových materiálů, kamene nebo skla, výrobu žáruvzdorných materiálů a brusných nástrojů. Aplikují se rovněž jako plnivo do průmyslových podlah, pro broušení pomocí filcových kotoučů nebo pro opracování skla a drahých kamenů. Velikost zrn z bílého korundu, hnědého korundu nebo karbidu křemíku se pohybuje v rozmezí 2,5 až 5 mikronů.

 

V našem sortimentu běžně naleznete Brusné zrno KORUND HNĚDÝ o hrubosti 30 - 1200

Ceny Brusného zrna

 

Jinou hrubost a materiál jsme schopni zajistit na základě Vaší poptávky.

 

DIVALEP - LEPIDLO 4 kg: cena 276,- Kč/4 kg balení, bez DPH

DIVALEP SM -TUŽIDLO 4 kg: cena 285,- Kč/4 kg balení, bez DPH

 

Objednávejte na info@micronplus.cz

 

Brusné zrno se na plstěný kotouč nanáší za pomocí tužidla Divalep, který nejprve kotouč zpevní a zaručí savost, a po té se na kotouč nanese Lepidlo Divalep, na který se obalí brusné zrno.

Postup použití:

Tužidlo DIVALEP SM:

Tužidlo DIVALEP SM je červená kapalina. Používá se společně s lepidlem DIVALEP k lepení smirku a brusných prášků na plstěné nebo korkové kotouče. Používá se též jako ředidlo lepidla DIVALEP Před použitím musí být tužidlo DIVALEP SM temperováno při teplotě cca +18 °C alespoň po dobu 12 hodin a promícháno. Při lepení smirku a brusných prášků se nejdříve použije tužidlo DIVALEP SM, které se nanese na dobře očištěný, všech zbytků klihu, dřívějších lepidel a mastnost zbavený plstěný nebo korkový kotouč. Po vsáknutí tužidla DIVALEP SM do kotouče, se nanese lepidlo DIVALEP BRUSIVO v silnější vrstvě. Následuje obalení smirkem. Je-li zapotřebí silnější brusné vrstvy, tento postup se asi po 20 - 30 minutách zaschnutí opakuje. Jemné a plavené smirky se smíchají přímo s lepidlem v poměru 1 : 1. Tato směs se potom rozředí tužidlem DIVALEP SM přímo na hustotu schopnou k nanášení a nanáší se přímo na plstěné kotouče, které byly nejdříve dobře očištěny a natřeny tužidlem DIVALEP SM. Optimální teplota pro aplikaci tužidla DIVALEP SM je 20 °C.
Doba schnutí lepidla DIVALEP s tužidlem DIVALEP SM při normální teplotě v pracovní místnosti je asi 12 hodin. Je možno lepit i při vyšší teplotě nebo sušit v sušící peci, čímž se zkrátí doba schnutí.
Tužidlo DIVALEP SM lze také použít pro penetraci nehořlavých materiálů (azbest, sádrokarton, apod.) a tím získat jejich bezprašnost. Tužidlo DIVALEP SM se nanáší ve dvou vrstvách.

 

Lepidlo DIVALEP:

Lepidlo DIVALEP se používá na lepení smirku a prášků na plstěné kotouče.
Nejprve je nutno dokonale odstranit z plstěných eventuálně jiných kotoučů, které byly již v provozu, zbytky klihu nebo dřívějšího lepidla. Pracovalo-li se s leštícími pastami, vyčistí se kotouč. Každý kotouč se musí nejprve důkladně natřít tužidlem DIVALEP SM (viz. výše). Po vsáknutí tužidla DIVALEP SM do kotouče tak, aby se kotouč stal savým, se nanese lepidlo DIVALEP Lepidlo v původním stavu pouze pro hrubší brusné písky, pro nanesení jemných písků je třeba naředit DIVALEP Lepidlo dle potřeby tužidlem DIVALEP SM. Potom se kotouč ve smirku vyválí nejlépe na železné desce nebo na jiném tvrdém podkladě, aby se brusná zrna do lepidla dobře zalisovala. Je-li zapotřebí silnější brusné vrstvy, tento postup se asi po 20 - 30 minutách zaschnutí opakuje a to tolikrát, až se docílí žádané vrstvy. Při lepení hrubých smirků a pro zvlášť namáhavou práci se poslední nános natře tužidlem DIVALEP SM. Jemné a plavené smirky se smíchají přímo s lepidlem v poměru 1 : 1. Tato směs se potom rozředí tužidlem DIVALEP SM přímo na hustotu schopnou k nanášení a nanáší se přímo na plstěné kotouče, které byly nejdříve dobře očištěny a natřeny tužidlem DIVALEP SM.
Doba schnutí při normální teplotě v pracovní místnosti je asi 12 hodin, při teplotě vyšší nebo v sušící peci se doba schnutí zkrátí.