LEŠTÍCÍ A BRUSNÉ KOTOUČE
látkové, řasené, sisálové, brusné, stěrky a leštící pasty

O NÁS

Užitečné informace

Proč si vybrat Micron plus

Sady

Broušení

Kartáčování

Předleštění, leštění

Leštící a brusné pasty

Ruční nářadí, příslušenství

Ostatní

Připravili jsme
SOUTĚŽ O
LET BALONEM!více

MICRON PLUS s.r.o., patří v současné době mezi specialisty na výrobu leštících kotoučů. Díky rychlosti, kvalitě a výhodné ceně patří firma mezi hlavní dodavatele spotřebního materiálu v oblasti leštění.

MICRON PLUS JEN TO ZKUS!

 

Netkané textilie

Netkaná textilie je plochá vrstva vyrobená z jednosměrně nebo náhodně orientovaných vláken, spojených třením, kohezí nebo adhezí jednotlivých částic textilie.

Podle této definice nepatří k netkaným textiliím výrobky pojené „klasickými" technologiemi, jako je tkaní nebo pletení. Někteří odborníci však zařazují do kategorie netkaných textilií také všívané (tkané) koberce nebo plstěné výrobky.

K výrobě netkaných textilií a geotextilií se dají použít všechny textilní materiály (s velkým počtem modifikací) a recyklované textilní odpady. U vrstveného zboží se textilní vlákna často kombinují s kovy nebo minerály. S rychlým vývojem technologie se často mění i podíl jednotlivých druhů surovin. V poslední době dosáhla polypropylenová vlákna skoro 50 % a polyester asi 25 % z celkového množství, přírodní vlákna mají s podílem kolem 1 % minimální význam.

  • Netkaná textilie - MOKRUTEX HQ PP, MOKRUTEX HQ PES
  • Netkaná textilie - TECHNICKÁ
  • Netkaná textilie - LEŠTÍCÍ ROUNO
  • Netkaná textilie - BRUSNÉ ROUNO

 

Netkaná textilie technická

 

Beltex, Getex Beltex, Getex

 

Netkaná textilie je plošný textilní útvar vyrobený vrstvením pavučiny s uspořádáním vláken převážně v jednom směru zpevněna vpichováním a případně i impregnací vodní akrylátovou disperzí. Netkanou textilii je dále možno zpevnit vpichováním s jinou textilií.

Pro výrobu netkaných textilií se používá regenerovaný textilní materiál s možností garance převážně syntetických nebo přírodních materiálů, jako prvotní surovina je použito polyesterové vlákno.

Netkaná textilie je vyráběna v plošné hmotnosti od 250 do 1000 g/m2, v maximální šíři 250 cm. Textilie jsou použitelné pro výrobu čalouněného nábytku, matrací, domácího textilu, jako ochranná textilie, jako čistící materiály a k tlumení růstu plevelů. Nabízíme netkané textilie bílé i tmavé podle způsobu jejich použití.

 

GETEX: netkaná geotextilie používající se jako ochranná textilie, vhodná na balení průmyslových výrobků nebo polotovarů aby nedocházelo k jejich poškození při přepravě. Lze použít na zakrytí ploch na stavbách, betonu, jako technická textilie. Ve vyšších gramážích vhodná pro čalouníky, jako tepelná a zvuková izolace.

GETEX IMPREGNOVANÝ: netkaná geotextilie zpevněná impregnací vodní akrylátovou disperzí. Textilie se používá pro výrobu čalouněného nábytku, matrací.

BELTEX: netkaná textilie vhodná pod zahradní bazény a zahradní jezírka, je určena do mokrého prostředí.

BELTEX IMPREGNOVANÝ: netkaná textilie zpevněna impregnací vodní akrylátovou disperzí. Textilie se používá pro výrobu čalouněného nábytku, matrací.

 

Netkaná textilie savá – vhodná pro úklidové práce

 

Netkaná geotextilie MOKRUTEX HQ PP, MOKRUTEX HQ PES

Netkané geotextilie jsou vyrobeny ze 100% POP střiže, v případě potřeby se zvýšenou odolností vůči UV záření nebo ze 100% PES střiže.

Plošná hmotnost geotextilie: 100-1.200 g/m2. Šíře do 600cm.

Geotextilie plní funkci separační, vyztužovací, filtrační, odvodňovací a ochrannou. Největší výhodou netkaných geotextilií je jejich snášenlivost alkalického i kyselého prostředí a odolnost vůči obvyklým rozpouštědlům.

Použití netkané geotextilie: při výstavbě silnic, dálnic, železnic, parkovišť, mostů, tunelů, místních komunikací, lesních cest, letištních ploch, benzinových čerpadel, zpevnění hrází, skládek NO, TKO a jejich sanací.

Netkané geotextilie se dělí na přírodní a syntetické geotextilie. Přírodní netkaná geotextilie slouží pro dočasnou ochranu (např. ochranu stavby proti mrazu). Syntetické geotextilie jsou používány pro trvalé ochraně (především pro oddělení stavby od přírodní půdy).

Separační geotextilie - netkaná geotextilie zamezující promíchání rozdílných vrstev s odlišnými funkcemi, mezi kterými je uložena.

Ochranná geotextilie - geotextilie chránící hydroizolační vrstvu. Vhodné při stěhování a transportech zboží.

Filtrační geotextilie - vrstva omezující vyplavování částic jedné sypké vrstvy do jiné při průtoku vody, ale nezabraňující pohybu vody.

Zpevňovací geotextilie - netkaná geotextilie umožňující stabilizaci zemního tělesa (přenáší tahová napětí) nebo podloží staveb. Geotextilie se přidává se zemního tělesa v několika vrstvách (vzdálených 0,3 až 0,5 m) nebo mezi zemní těleso a tzv. konstrukční vrstvu.

Drenážní geotextilie - tato geotextilie odvádí vodu z povrchu podloží a umožňuje ve své rovině odvádět vodu ze svého okolí.

Netkané geotextilie Mokrutex nabízíme v gramáži 300, 800 a 1000 g/m². Velmi vhodné jsou bílé netkané geotextilie, které nepřitahují sluneční paprsky, jako geotextilie tmavé.

 

Netkaná textilie MOKRUTEX HQ PP, MOKRUTEX HQ PES Netkaná textilie MOKRUTEX HQ PP, MOKRUTEX HQ PES

 

Netkaná textilie - Leštící rouno

 

Netkaná textilie – leštící rouno Netkaná textilie – leštící rouno

 

Netkaná textilie vhodná pro ruční broušení a doleštění - případná aplikace pomocí ručního nářadí při zhotovení výseků pro upnutí na suchý zip. Leštící rouno je nejčastěji vyráběno z bílé netkané textilie.

Netkané textilie vzniklé výseky z Mokrutexu mají oproti dosavadním materiálům větší životnost a výkon při leštění. Jsou velmi vhodné pro leštění velkých lakovaných ploch (za pomocí tekuté pasty) a pro leštění za sucha i pod vodou.

 

Netkaná textilie - Brusné rouno

 

Netkaná textilie - Brusné rouno Netkaná textilie - Brusné rouno

 

Brusné rouno z netkané textilie se používá na ruční broušení k odstraňování otřepů na kovech, nerezavějících ocelích a hliníku, na lacích a umělých hmotách. Díky flexibilitě s nimi mohou být opracovávány tvary a těžko přístupná místa.

Materiál je vhodný na ruční broušení a doleštění i aplikací pomocí ručního nářadí při zhotovení výseků pro upnutí na suchý zip.