počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 74
týden: 74
celkem: 234472
Další nabídka

Produkty firmy MARPOL

 

        Netkané textilie

        Let balónem

Leštění starožitných předmětů

    Jsme na facebooku

             Partneři

Podrobný postup broušení a leštění

HRUBÉ OPRACOVÁNÍ POŠKOZENÝCH A ZKORODOVANÝCH DÍLŮ:

Na začátek použijeme Lamelové smirkové kotouče podle poškození v hrubosti P120 - P320.

Jestliže máte stojanovou leštičku s upnutím na hřídel, doporučujeme smirkový kotouč s otvorem, nejvhodnější je průměr 350x50x Ø hřídele. Vyrábí se v průměrech 150 - 400 mm.

Jestliže nemáte stojanovou leštičku nebo potřebujete brousit nedostupná a členitá místa, můžete využít ve stejných hrubostech smirkové kotouče s upínací stopkou, které se používají ve vrtačce nebo ve fortunách. Doporučujeme Ø 80x50. Vyráběné průměry 20 - 100 mm.

Hrubost smirku volte dle poškození povrchu, ale vždy musí končit hrubostí P320. Po této hrubosti lze dále rozlešťovat pastou až na vysoký lesk. Nejčastěji se začíná hrubostí P240 a poté se povrch přebrousí hrubostí P320.

U méně poškozených částí lze použít místo smirkových kotoučů jak s upínacím otvorem tak se stopkou v provedení z Brusného rouna - nejčastěji používaná hrubost A180 - (FN). Kotouče z brusného rouna jsou vyráběny v podobných rozměrech jako smirkové.

HRUBOVÁNÍ - KARTÁČOVÁNÍ:

Po broušení následuje hrubování - kartáčování, které je potřeba udělat aby došlo k úplnému vyhlazení veškerých drobných nerovností. Na tuto operaci použijte Sisálové kotouče s použitím pasty Marpol C94. Pro členitá a nepřístupná místa

můžete použít Sisál šňůrový nebo Fíbrový kartáč, také s pastou Marpol C94

 

 

 

 

 

PŘEDLEŠTĚNÍ:

Nyní již následuje předleštění tuhými látkovými kotouči materiálu DORA nebo SYPEK s použitím pasty DELTA LUX - nerez a ocel, nebo pasty AVION - lehké slitiny, barevné kovy. Pasta pro všechny typy kovů Marpol VOLAXLátkové kotouče ušijeme v průměru dle Vašich požadavků. Vnitřní průměr otvoru také vysekneme jak potřebujete - běžně 8 - 10 mm pro upnutí na vrtačku, nebo podle průměru hřídele u stojanové leštičky.

 

 

 

 

VYSOKÝ LESK:

Jako poslední operaci k leštění do vysokého lesku použijte látkový kotouč materiálu ERNA nebo FLANEL s použitím pasty ALFA 535 (lze použít na všechny druhy kovu), nebo pokračovat pastoou Marpol VOLAX.  Pro dosažení extrémně vysokého a zářivého lesku lze použít pastu Marpol SF15.

 

Pro požadovaný výsledek je důležité dodržovat posloupnost operací a postupovat od hrubého broušení až po nejjemnější leštění. Při nedodržení správného postupu se velice zvýrazní rýhy po předešlých operací.

 

Používané pasty mají schopnost po určitou dobu konzervovat Váš vyleštěný povrch.

Finální povrch proto neodmašťujte, pouze setřete přebytky pasty bavlněnou látkou. Nejvhodnější je provádět čištění, dokud je povrch ještě teplý.

LEŠTĚNÍ CHROMU

Jestliže máte chrom čistý, nepoškrábaný a nezkorodovaný lze jej vyleštit Látkovým kotoučem POČESANÉ MOLINO s nanesením tuhé pasty Marpol SF15. Tato pasta je vhodná na leštění jemných povrchů. Nečistoty po leštění setřete čistým bavlněným hadříkem, nejlépe když je povrch ještě teplý.

Látkový kotouč POČESANÉ MOLINO vyrobíme ve vámi požadovaném průměru, který díky upínacímu šroubu upnete do ruční vrtačky.