Další nabídka

        Netkané textilie

        Let balónem

Leštění starožitných předmětů

    Jsme na facebooku

             Partneři

Netkané textilie

Netkaná textilie je plochá vrstva vyrobená z jednosměrně nebo náhodně orientovaných vláken, spojených třením, kohezí nebo adhezí jednotlivých částic textilie.

Podle této definice nepatří k netkaným textiliím výrobky pojené „klasickými" technologiemi, jako je tkaní nebo pletení. Někteří odborníci však zařazují do kategorie netkaných textilií také všívané (tkané) koberce nebo plstěné výrobky. K výrobě netkaných textilií a geotextilií se dají použít všechny textilní materiály (s velkým počtem modifikací) a recyklované textilní odpady. U vrstveného zboží se textilní vlákna často kombinují s kovy nebo minerály. S rychlým vývojem technologie se často mění i podíl jednotlivých druhů surovin. V poslední době dosáhla polypropylenová vlákna skoro 50 % a polyester asi 25 % z celkového množství, přírodní vlákna mají s podílem kolem 1 % minimální význam.

  • Netkaná textilie - MOKRUTEX HQ PP, MOKRUTEX HQ PES
  • Netkaná textilie - TECHNICKÁ
  • Netkaná textilie - LEŠTÍCÍ ROUNO
  • Netkaná textilie - BRUSNÉ ROUNO

NETKANÉ TEXTILIE TECHNICKÉ

 

Netkaná textilie je plošný textilní útvar vyrobený vrstvením pavučiny s uspořádáním vláken převážně v jednom směru zpevněna vpichováním a případně i impregnací vodní akrylátovou disperzí. Netkanou textilii je dále možno zpevnit vpichováním s jinou textilií. Pro výrobu netkaných textilií se používá regenerovaný textilní materiál s možností garance převážně syntetických nebo přírodních materiálů, jako prvotní surovina je použito polyesterové vlákno.

Netkaná textilie je vyráběna v plošné hmotnosti od 250 do 1000 g/m2, v maximální šíři 250 cm.

Textilie jsou použitelné pro výrobu čalouněného nábytku, matrací, domácího textilu, jako ochranná textilie, jako čistící materiály a k tlumení růstu plevelů. Nabízíme netkané textilie bílé i tmavé podle způsobu jejich použití.

 

GETEX: netkaná geotextilie používající se jako ochranná textilie, vhodná na balení průmyslových výrobků nebo polotovarů aby nedocházelo k jejich poškození při přepravě. Lze použít na zakrytí ploch na stavbách, betonu, jako technická textilie. Ve vyšších gramážích vhodná pro čalouníky, jako tepelná a zvuková izolace.

GETEX IMPREGNOVANÝ: netkaná geotextilie zpevněná impregnací vodní akrylátovou disperzí. Textilie se používá pro výrobu čalouněného nábytku, matrací.

BELTEX: netkaná textilie vhodná pod zahradní bazény a zahradní jezírka, je určena do mokrého prostředí.

BELTEX IMPREGNOVANÝ: netkaná textilie zpevněna impregnací vodní akrylátovou disperzí. Textilie se používá pro výrobu čalouněného nábytku, matrací.

 

NETKANÁ GEOTEXTILIE MOKRUTEX HQ PP, MOKRUTEX HQ PES

Netkané geotextilie jsou vyrobeny ze 100% POP střiže, v případě potřeby se zvýšenou odolností vůči UV záření nebo ze 100% PES střiže. Plošná hmotnost geotextilie: 100-1.200 g/m2. Šíře do 600cm.

Geotextilie plní funkci separační, vyztužovací, filtrační, odvodňovací a ochrannou. Největší výhodou netkaných geotextilií je jejich snášenlivost alkalického i kyselého prostředí a odolnost vůči obvyklým rozpouštědlům.

Použití netkané geotextilie: při výstavbě silnic, dálnic, železnic, parkovišť, mostů, tunelů, místních komunikací, lesních cest, letištních ploch, benzinových čerpadel, zpevnění hrází, skládek NO, TKO a jejich sanací.

Netkané geotextilie se dělí na přírodní a syntetické geotextilie.

Přírodní netkaná geotextilie slouží pro dočasnou ochranu (např. ochranu stavby proti mrazu).

Syntetické geotextilie jsou používány pro trvalé ochraně (především pro oddělení stavby od přírodní půdy).

Separační geotextilie - netkaná geotextilie zamezující promíchání rozdílných vrstev s odlišnými funkcemi, mezi kterými je uložena.

Ochranná geotextilie - geotextilie chránící hydroizolační vrstvu. Vhodné při stěhování a transportech zboží.

Filtrační geotextilie - vrstva omezující vyplavování částic jedné sypké vrstvy do jiné při průtoku vody, ale nezabraňující pohybu vody.

Zpevňovací geotextilie - netkaná geotextilie umožňující stabilizaci zemního tělesa (přenáší tahová napětí) nebo podloží staveb. Geotextilie se přidává se zemního tělesa v několika vrstvách (vzdálených 0,3 až 0,5 m) nebo mezi zemní těleso a tzv. konstrukční vrstvu.

Drenážní geotextilie - tato geotextilie odvádí vodu z povrchu podloží a umožňuje ve své rovině odvádět vodu ze svého okolí.

Netkané geotextilie Mokrutex nabízíme v gramáži 300, 800 a 1000 g/m². Velmi vhodné jsou bílé netkané geotextilie, které nepřitahují sluneční paprsky, jako geotextilie tmavé.


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).