Categories
Access counter
Online: 0
Today: 47
Week: 231
Total: 48721
Other options

MARPOL products

 

      Nonwoven

        Baloon flight

Polishing antique items

            Facebook

             Partners

Podrobný postup broušení a leštění

HRUBÉ OPRACOVÁNÍ POŠKOZENÝCH A ZKORODOVANÝCH DÍLŮ:

Na začátek použijeme Lamelové smirkové kotouče podle poškození v hrubosti P120 - P320.

Jestliže máte stojanovou leštičku s upnutím na hřídel, doporučujeme smirkový kotouč s otvorem, nejvhodnější je průměr 350x50x Ø hřídele. Vyrábí se v průměrech 150 - 400 mm - výběr dle webových stránek

Jestliže nemáte stojanovou leštičku nebo potřebujete brousit nedostupná a členitá místa, můžete využít ve stejných hrubostech smirkové kotouče s upínací stopkou, které se používají ve vrtačce nebo ve fortunách. Doporučujeme Ø 80x50. Vyráběné průměry 20 - 100 mm - výběr dle webových stránek.

Hrubost smirku volte dle poškození povrchu, ale vždy musí končit hrubostí P320. Po této hrubosti lze dále rozlešťovat pastou až na vysoký lesk. Nejčastěji se začíná hrubostí P240 a poté se povrch přebrousí hrubostí P320.

U méně poškozených částí lze použít místo smirkových kotoučů jak s upínacím otvorem tak se stopkou v provedení z Brusného rouna - nejčastěji používaná hrubost A180 - (FN). Kotouče z brusného rouna jsou vyráběny v podobných rozměrech jako smirkové.

 

HRUBOVÁNÍ - KARTÁČOVÁNÍ:

Po broušení následuje hrubování - kartáčování, které je potřeba udělat aby došlo k úplnému vyhlazení veškerých drobných nerovností. Na tuto operaci použijte Sisálové kotouče s použitím pasty GAMMA 76. Pro členitá a nepřístupná místa

můžete použít Sisál šňůrový nebo Fíbrový kartáč, také s pastou GAMMA 76.

 

 

 

 

PŘEDLEŠTĚNÍ:

Nyní již následuje předleštění tuhými látkovými kotouči materiálu DORA nebo SYPEK s použitím pasty DELTA LUX - nerez a ocel, nebo pasty AVION - lehké slitiny, barevné kovy. Látkové kotouče ušijeme v průměru dle Vašich požadavků. Vnitřní průměr otvoru také vysekneme jak potřebujete - běžně 8 - 10 mm pro upnutí na vrtačku, nebo podle průměru hřídele u stojanové leštičky.

 

 

 

VYSOKÝ LESK:

Jako poslední operaci k leštění do vysokého lesku použijte látkový kotouč materiálu ERNA nebo FLANEL s použitím pasty ALFA 535 (lze použít na všechny druhy kovu). Pro dosažení extrémně vysokého a zářivého leskue lze použít pastu MENZERNA P 175.

 

Pro požadovaný výsledek je důležité dodržovat posloupnost operací a postupovat od hrubého broušení až po nejjemnější leštění. Při nedodržení správného postupu se velice zvýrazní rýhy po předešlých operací.

 

Používané pasty mají schopnost po určitou dobu konzervovat Váš vyleštěný povrch.

Finální povrch proto neodmašťujte, pouze setřete přebytky pasty bavlněnou látkou. Nejvhodnější je provádět čištění, dokud je povrch ještě teplý.

 

LEŠTĚNÍ CHROMU

Jestliže máte chrom čistý, nepoškrábaný a nezkorodovaný lze jej vyleštit Látkovým kotoučem POČESANÉ MOLINO s nanesením tekuté pasty BRN 312. Tato tekutá pasta je vhodná na leštění jemných povrchů, ale právě díky této tekutosti při leštění pasta odstříkává a znečišťuje leštěný povrch i povrch okolí. Tyto nečistoty lze však snadno setřít čistým bavlněným hadříkem, nejlépe, když je povrch ještě teplý.

Látkový kotouč POČESANÉ MOLINO vyrobíme ve vámi požadovaném průměru, který díky upínacímu šroubu upnete do ruční vrtačky.